Numery telefonów znane i nieznane

Zapisywanie numerów w książkach telefonicznych jako rozwiązanie ułatwiające ich zapamiętywanie i praktyczne zasady związane z tym jak postępować w przypadku połączenia z numerów nieznanych, to właśnie tym będziemy chcieli się tym razem zająć.

Każdy kto posiada telefon komórkowy ma tam książkę kontaktów, gdzie wpisuje numery telefonów osób bliskich oraz znajomych, ale nie tylko. Wpisuje się tam wszystkie numery, z których niekiedy będziemy korzystać. W książkach numerów w telefonach znajdują się numery telefonów do pracy czy do szkoły dzieci, pojawia się numer do lekarza do jakiego się chodzi, do fryzjera czy też do kosmetyczki. Jeśli numer takiej osoby zapiszemy z odpowiednim opisem to nie musimy myśleć o tym co za numer znajduje się w książce telefonicznej.

Bez odpowiedniego opisu nie będziemy w stanie takiego numeru rozszyfrować. Każdy numer składa się z ciągu cyfr i nawet jeśli nie są one takie same to i tak nie jesteśmy w stanie ich powiązać z konkretnymi osobami, nie jesteśmy w stanie zapamiętywać tak dużej ilości numerów. Dlatego aby nie mieć kłopotów z odpowiedzeniem na pytanie co to za numer zapisujemy numery z adnotacjami.

Są jednak sytuacje, w których mimo takich działań i tak pojawiają się połączenia z numerów, które są nam nieznane. Skąd się biorą? Często jest tak, że ludzie zmieniają numer telefonu i okazuje się, że dzwoni do nas ktoś kogo doskonale znamy, ale już z nowego numeru. W takich sytuacjach ludzie są często zapobiegliwi i żeby osoby, do których będą dzwonić z nowego numeru już wcześniej o tym wiedziały wysyłają wcześniej wiadomość SMS o tym, że zmienili numer telefonu.

Weryfikacja numeru telefonu

To czasami najbardziej rozsądne rozwiązanie, bo nie każdy ma w zwyczaju odbieranie połączeń z nieznanych numerów telefonów. Jednocześnie nie trzeba nieznanych numerów traktować jako zła czy podchodzić do nich od razu w sposób podejrzliwy. Często takie telefony są zupełnie czymś normalnym. W przypadku osób, które prowadzą firmę nieznane numery są czymś normalnym i takie osoby codziennie mają z nimi do czynienia.

Jeśli ktoś ma firmę to na widok obcego numeru nie myśli o tym co to za numer i czy powinien odbierać. Każdy nowy klient jest dla nich ważny i wiąże się z nowym numerem, dlatego po prostu odbiera się takie połączenie i sprawę załatwia. Gdyby właściciele ignorowali połączenia z obcych numerów to tak naprawdę firma nie mogłaby się rozwijać i ich działanie stanęłoby pod dużym znakiem zapytania. Osoby takie nie myślą o tym co to za numer ale oddzwaniają jeśli nie zdążyli telefonu odebrać. Może to bowiem dla takich osób po prostu oznaczać zarobek.

Obecnie połączenia komórkowe nie są drogie, więc dzwoni się dużo i często i nie ma tutaj znaczenia czy rozmowy prowadzi się z numerami, które się zna czy z zupełnie obcymi. Ewentualnie droższe mogą być połączenia zagraniczne, szczególnie, gdy w grę wchodzić będą połączenia poza UE. Obecnie, jeśli chodzi o połączenia z krajami Unii to mamy taki sam koszt jak połączeń krajowych, natomiast droższe będą połączenia wykonywane do krajów poza wspólnotę.