Jak dbać o swój smartfon

Większość smartfonów to duży wydatek. Mamy go przy sobie dwadzieścia cztery godziny na dobę. Potrzebujemy go do coraz większej ilości czynności. Jak możemy o niego zabrać, żeby posłużył nam dłużej? 

Najczęstsze awarie telefonu 

Największym zagrożeniem dla Twojego telefonu jest zbicie przedniej szyby oraz awaria baterii. W tych przypadkach nie mamy co liczyć na naprawę na gwarancję. 

Zdrowa bateria telefonu to tylko Twoja zasługa 

Jak zapewne wiesz upał i mróz nie wpływają dobrze na kondycję baterii Twojego telefonu. Najlepszą temperaturą jest temperatura pokojowa. Dlatego należy uważać w jakich miejscach zostawia się telefon. Najlepiej unikać także dużej wilgoci. 

Warto także zainwestować w oryginale akcesoria do telefonu. Na przykład case, który będzie rekomendowany przez producenta, będzie lepszym rozwiązaniem, niż zwykłe silikonowe etui. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Producent telefonu wie najlepiej co jest dobre dla tego urządzenia. W tanim pokrowcu telefon może się przegrzewać, co źle wpłynie na stan jego baterii. 

Pamiętaj także, żeby nie zostawiać telefonu na kablu do ładowania za długi czas. To może zmniejszyć pojemność baterii. 

Używaj oryginalnych części 

Najlepszy dla Twojego telefonu będzie oryginalny kabel do ładowania oraz oryginale słuchawki. Inne akcesoria mogą nie mieć odpowiednich certyfikatów. Jeśli zepsuje się jakaś część w Twoim telefonie na przykład zbije Ci się szybka, wymień ją na oryginalną bądź sprawdź ile kosztuje nowy model telefonu. Nie ma sensu wymieniać części telefonu na nieoryginalną. Gdy oddajesz telefon do naprawy zapytaj czy część jest oryginalna. Serwisy specjalizujące się w naprawach często o tym nie mówią. Wierz mi, Ty i tak się dowiesz, że dana część nie była oryginalna. Po jakimś czasie od takiej wymiany telefon zacznie się psuć lub będą wyskakiwać różne komunikaty odrzucające daną nieoryginalną część. Na przykład w iPhone nieoryginalna szybka nie będzie działała jak należy. Nie będzie reagowała na gesty oraz będzie się często zacinać.